PočaljiNaslov: Re: Ronaldo   Ronaldo EmptySre Jun 08, 2011 8:05 am

Ronaldo otišao u legendu

Luis Nazario de Lima Ronaldo, jedan od najtrofejnijih i najboljih igrača svih vremena, u Sao Paolu oprostio se od fudbala na vrlo emotivan način.

Jedan od najtrofejnijih fudbalera svih vremena, Brazilac Ronaldo Luis Nazario de Lima, odigrao je poslednji meč u karijeri i na emotivan način oprostio se od navijača u Sao Paolu.

"Hvala vam za sve što ste uradili za mene tokom karijere. Hvala vam što ste me prihvatili ovakvog kakav jesam, što ste plakali kada sam plakao, a smejali se kada sam se smejao", poručio je sa terena navijačima 34-godišnji Ronaldo u poluvremenu prijateljske utakmice Brazil - Rumunija.

Brazilski mediji preneli su da je Ronaldo igrao 15 minuta u pobedi domaće selekcije od 1:0, golom Freda u 20. minutu, a da je teren napustio umotan u zastavu Brazila i uz ovacije sa tribina i igrača obe reprezentacije.

On je na teren ušao u 30. minutu, umesto strelca jedinog gola, a svaki njegov kontakt ispraćen je aplauzom.

"Imao sam tri šanse za pogodak, ali igrom sudbine, nisam uspeo da se upišem u strelce u svom poslednjem meču", rekao je jedan od najuspešnijh golgetera u istoriji fudbala.

Ronaldo je u februaru objavio kraj 18-godišnje karijere, tokom koje je dva puta sa Brazilom osvojio titulu svetskog prvaka, a učestvovao na još dva. Sa 15 golova najbolji je strelac u istoriji Mundijala.

Legendarni Pele jedini je igrač koji je u nacionalnom timu Brazila postigao više golova od Ronalda. Pele je za reprezentaciju petostrukog svetskog prvaka postigao 77 pogodaka na 92 utakmice, dok je Ronaldo 62 puta bio strelac u 98 mečeva.

Bivši fudbaler Kruzeira, PSV Ajndohvena, Barselone, Intera, Real Madrida i Milana, karijeru je okončao u domovini, u Korintijansu.

Pored brojnih klupskih i individualnih titula, jedan od najomiljenijih fudbalskih "debeljuca" je tri puta proglašen za najboljeg igrača na svetu, u izboru Svetske fudbalske federacije (FIFA).